Wynajem samochodu z OC sprawcy

Wynajem samochodu z OC sprawcy

wypożyczalnia aut warszawa

Auto z OC sprawcy – najważniejsze informacje

Wiele osób zapewne słyszało o możliwości wynajęcia samochodu z OC sprawcy wypadku. Jest to bardzo dobry sposób na ułatwienie sobie życia po kolizji gdzie byliśmy stroną poszkodowaną. Całe koszty za wynajem auta przechodzą na winnego danej kolizji i opłacane są przez jego firmę ubezpieczeniową z polisy winowajcy. Z metody tej może skorzystać każdy poszkodowany. Dzięki orzeczeniu Sądu Najwyższego sprzed kilku lat, znaczenie przestały mieć to czy dana osoba posiadała własną działalność gospodarczą, bliskość do komunikacji publicznej oraz cel w jakich służyło nam auto, a konkretnie to czy było tylko środkiem transportu czy również środkiem do zarobkowania. Oczywiście pieniądze zostaną nam zwrócone za wynajem i przy zachowaniu odpowiednich procedur.

Chcę wynająć pojazd z OC sprawcy wypadku

Wynajem samochodu z OC sprawcyPodstawowe kwestie na jakie powinniśmy zwrócić uwagę to koszty wypożyczenia samochodu, długość korzystania z usług wypożyczalni oraz jaki samochód wybrać.

Jeśli chodzi o koszty to powinniśmy przejrzeć ofertę kliku bądź kilkunastu ofert wypożyczalni z naszej okolicy lub miasta (chociażby ofertę wypożyczalni iRent). Wybierzmy ofertę, która nie będzie wybijała się ze stawek w danym miejscu. Z wypożyczonego auta możemy korzystać aż procedura likwidacji szkody w naszym samochodzie zakończy się, a nasze cztery kółka będą w pełni sprawne. W przypadku gdy nasz wóz utraciliśmy bezpowrotnie to jeśli zamierzamy ubiegać się o zwrot to najlepiej korzystać z wypożyczonego samochodu od czasu kolizji aż do wypłaty odszkodowania. Przy wyborze samochodu w wypożyczalni powinniśmy kierować się tym by było ono podobne klasą do naszego samochodu.

Ponieważ wypożyczenie auta z polisy sprawcy kolizji staje się co raz bardziej popularną metodą w Polsce to i firmy ubezpieczeniowe wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców potrafią przygotować się na taką ewentualność. Niektóry z firm działających na polskim rynku posiadają własne floty pojazdów, które udostępniają poszkodowanym kierowcom m.in. w takich sytuacjach. Niektórzy ubezpieczyciele mogą również posiadać podpisane umowy z konkretnymi wypożyczalniami, z których usług będziemy mogli skorzystać.


Comments are closed.