Lotnisko Warszawa Okęcie

Lotnisko Warszawa Okęcie

Port lotniczy Warszawa Okęcie

Lotnisko Warszawa Okęcie jest największym portem lotniczym w Polsce, które w roku 2015 odprawiło około 36% wszystkich pasażerów ruchu krajowego i międzynarodowego. Lotnisko na Okęciu należy do czołówki wśród portów, które wykonały 90% punktualnych kursów. Port lotniczy Warszawa Okęcie jest położony około 8 km na południowy zachód od centrum stolicy, w dzielnicy Włochy. Otwarcie lotniska nastąpiło w roku 1934, a w roku 2001 nazwano go imieniem Fryderyka Chopina.

Lotnisko Warszawa Okęcie

Lotnisko Warszawa Okęcie – usługi

Port lotniczy jest wyposażony w liczne punkty usługowe jak sklepy, restauracje, kawiarnie, czy wypożyczalnia samochodów Warszawa Okęcie. Na podróżnych, czekających na swój lot zostały otwarte dwie kaplice, a dla rodzin z małymi dziećmi zostały przygotowane miejsca takie jak plac zabaw oraz pomieszczenia z przewijakami. W centralnej części ogólnodostępnej znajdują się także biura podróży – TUI, czy Rainbow Tours. Lotnisko Warszawa Okęcie jest także przystosowane dla osób niepełnosprawnych, którzy otrzymają pomoc zarówno podczas poruszania się po terminalach jak i podczas wsiadania i wysiadania z samolotu.

Dojazd do lotniska Warszawa Okęcie

Lotnisko Warszawa OkęcieZ uwagi na niedalekie położenie lotniska od centrum miasta dojazd do portu jest dobrze rozwinięty. Można się tu dostać zarówno komunikacją miejską jak i specjalnymi liniami autobusowymi kursującymi bezpośrednio z lotniska do różnych dzielnic Warszawy.

175 (do centrum) – dworzec kolejowy Warszawa Centralna – Uniwersytet Warszawski – Plac Piłsudskiego
188 (do Pragi Południe) – Metro Politechnika – Rondo Wiatraczna – Gocławek
148 (do Pragi Południe przez Ursynów) – Metro Imielin – Gocław – Rondo Wiatraczna
331 (do Mokotowa) – Wirażowa – Poleczki – Puławska – Stacja Metro Wilanowska

Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Warszawa Okęcie

Jeśli chcesz aby Twoja podróż przebiegła wygodnie to wypożyczalnia aut Warszawa Okęcie oferuje szeroki wachlarz usług i sporą flotę pojazdów do wyboru. Samochody można rezerwować przez internet, korzystając ze specjalnego formularza, widocznego obok. Wypożyczalnia aut Warszawa Okęcie posiada liczne punkty odbioru pojazdów oraz opcję door to door czyli możliwość podstawienia pojazdu w wyznaczone przez klienta miejsce. Wśród punktów odbioru znajduje się także lotnisko Warszawa Modlin, dzięki czemu podróżni mogą od razu po przylocie skorzystać z wygodnego środka transportu i kontynuować swoją podróż dalej. Sprawdź dostępne pojazdy, porównuj ceny wynajmu, zapoznaj się ze wszystkimi warunkami wynajmu samochodów i rezerwuj auto online jeszcze dziś.