Lotnisko Warszawa Modlin

Lotnisko Warszawa Modlin

Port Lotniczy Warszawa Modlin

Międzynarodowe Lotnisko Warszawa Modlin jest usytuowane w Nowym Dworze Mazowieckim, około 35 km od centrum stolicy. Jest to drugi, po lotnisku Warszawa Okęcie, port lotniczy w stolicy. Lotnisko Warszawa Modlin obsługuje loty krajowe, czarterowe i towarowe, a także tanie linie lotnicze do trzydziestu siedmiu europejskich miast. Obecnie na lotnisku pasażerowie mogą skorzystać z oferty jednej linii lotniczej – Ryanair.

Lotnisko Warszawa Modlin

Lotnisko Warszawa Modlin – usługi

Lotnisko Warszawa Modlin jest jednym z najmłodszych portów lotniczych w Polsce. Mimo to prężnie się rozwija tworząc dla podróżnych miejsca usługowe i gastronomiczne, aby zapewnić im jak najlepsze warunki. Z tego też tytułu znajdują się tu kawiarnie, restauracje, kantor wymiany walut, sklepy, czy apteka. Ponadto lotnisko to oferuje darmowy dostęp do sieci WiFi. Natomiast osoby niepełnosprawne uzyskają pomoc na każdym etapie pobytu na lotnisku.

Dojazd do lotniska Warszawa Modlin

Lotnisko Warszawa ModlinAby dostać się na Lotnisko Warszawa Modlin można skorzystać z kilku opcji dojazdu. Z Warszawy Centralnej na pasażerów czekają pociągi Kolei Mazowieckich, które dojeżdżają do stacji Warszawa Modlin, a stamtąd specjalne budy odwożą systematycznie podróżnych bezpośrednio na lotnisko. Na Port Lotniczy Warszawa Modlin można się także dostać bez konieczności przesiadanie się, wybierając połączenie autokarowe takich linii jak ModlinBus, czy OKBus, które odjeżdżają regularnie z Warszawy, Torunia, Łodzi, Płocka, Ciechocinka i Włocławka. Co więcej rozkłady jazdy tych linii autokarowych są dostosowane do odlotów i przylotów. Jeśli nie chcemy korzystać z komunikacji miejskiej to możemy skorzystać z taksówki, które czekają na podróżnych przed głównym terminalem, jednak koszt może być dość wysoki. Dlatego, z uwagi na to, że Lotnisko Warszawa Modlin jest połączona z głównymi drogami krajowymi podróż samochodem wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Warszawa Modlin

W związku z powyższym warto wziąć pod uwagę wynajem samochodów Warszawa Modlin, którego siedziba mieści się w sąsiedztwie portu lotniczego. Jest to jeden z punktów odbioru, w którym można odebrać wcześniej zarezerwowane auto. Samochody można rezerwować korzystając z formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Wystarczy podać datę i miejsce odbioru i zwrotu pojazdu, a następnie wybrać interesujący pojazd z wygenerowanej listy dostępnych w tym czasie aut. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Modlin oferuje szeroki wachlarz samochodów w tym z silnikiem benzynowym i diesla. W zależności od upodobań można rezerwować auta różnej klasy – sedan, coupe, suv, hatchback i wiele innych. Jeśli planujesz podróż i nie wiesz jak ją kontynuować z lotniska w Warszawie to rezerwuj samochód online jeszcze dziś.